Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.02.2023 09:33 (Üye) Soru : Üstadlar merhaba , 2022 Aralık ta açılan eczane verbis sistemine kayıt olmak zorunda mıdır ? Eğer zorundaysa şimdi kayıt yaptıracak olsak ceza ile karşı karşıya kalırmiyiz ? İkinci sorum ; eczane mukellefim 15 mikron altı poşet kullanmaktadır ve ücret almamaktadır. Gekap beyannamesi vermemize gerek varmı?

Cevap : Verbis konusunda aşağıdaki linkde bulunan bilgileri inceleyiniz. ttps://archive.ismmmo.org.tr/YAYINLAR/e_kitap/kvkk_uyum_rehberi_2.pdf Gekap konusunda ise Eczanede kullanılan naylon poşet için AMBALAJ malzemesi olarak beyanda bulunulacak Gekap içinde aşağıda bulunan linkdeki rehberimizi inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/09042019_poset_uygulama_rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.