Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.02.2023 14:57 (Üye) Soru : Firmamız İstanbul merkezli ancak Turkiye nin çoğu bölgesinde faaliyette bulunan gayrimenkul degerleme firmasıdır. Merkezimiz istanbul da olmakla beraber Adana da 10 çalışanımız ikametgah lari adana ayrıca Hatay da da çalışan 3 personelimiz var Çalışanlarımız İstanbul merkez sgk dan görünmektedir ancak ikametgah ve çalışma Adana ve Hatay da dir Adana şubemiz bulunmaktadır ayrıca Hatay da personeller için işyeri kiraladık ve orada çalışmaktadırlar yani fiilen kiralanmış işyerlerinde çalışmaktadırlar Yaptığımız iş gereği evden çalışma yapılmakta ve çalışanlar Adana ve Hatay da evlerinden uzaktan çalışmaktadırlar Deprem nedeniyle Adana ve Hatayda calisan personellerimiz icin kısa çalışma ödeneği veya nakit ücret desteği alabilir miyiz? İstanbul merkez de sigortalılar ancak fiilen Adana ve Hatay bölgelerindeki değerleme işlerini yürütmektedirler. Ne yapabiliriz? Teşekkürler

Cevap : Öncelikle uzaktan çalışma sözleşmesi var ise ve çalıştıkları bölge de işyeri kiralanmış ise işyeri sgk dosyasının ohal bölgesinde ise kçö ve nakdi ücretsiz izin desteğinden yararlanabilirler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.