Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.02.2023 11:51 (Üye) Soru : 2023 yılı için kağıt fatura düzenleme sınırı nedir.Türmob un 26/1/23 tarihli sirkülerinde 4.400 olarak belirtilmiş ama pıyasada 2 bin tl olduğu söyleniyor.tşk ederim.

Cevap : "Piyasadaki söylentilere" itibar etmemenizi öneririz. Meslek örgütünün ve odanın yayımladığı sirküler ve duyurulara itibar ediniz. Türmob un duyurusu doğrudur. KAĞIT FATURA DÜZENLEME SINIRI: 2023 için Vergi mükellefi olmayanlara (nihai tüketici için ) yapılan satışlar için 5.000 TL nın altındaki satışlara kağıt fatura düzenlenir. Vergi mükellefi olanlara ise 4.400 TL nın altındaki satışlar için Kağıt fatura düzenlenebilir. KDV KISMİ TEVKİFAT UYGULAMASI FATURA DÜZENLEME SINIRI : Bu konudaki KDV dahil 2.000 TL sınır değişmedi. Buradaki rakam (2.000 .-TL) KDV Genel Tebliği ile değişir. 36 Sayılı KDV genel tebliği değişmedi. Yukarıdaki iki olay farklı mevzuata tabidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.