Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.02.2023 13:27 (Üye) Soru : Merhaba, Yeni kurulacak olan, anonim şirketimiz için bir konuda danışmanlık almak istiyorum. Mevcutta bir anonim şirketini ortağı ve yönetim kurulundayım. Yeni kurulacak olan şirketin sadece ortağı olabiliyorum değil mi ? Yönetim kurulunda olamıyorum. Diğer bir konuda şirket unvanı olarak; Ozmconsultancy Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. ya da Ozm Consultancy Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. olarak unvan kullanmak istiyoruz. Unvan bu şekilde kullanılabilir mi teyit almak istiyorum. Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

Cevap : Serbest çalışan meslek mensupları; Ticari şirketlerde ortak olabilir .Ancak, Yönetimde yer alamaz. Ozmconsultancy Ozmconsultancy kelimeleri konusunda Ticaret sicilinden bilgi alınız. Meslek mevzuatına göre Unvanda "Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik " Kelimelerinin olması yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.