Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.02.2023 09:28 (Üye) Soru : Selamlar, Ocak BaBs'de ÇOK KAFAMIZ KARIŞIK ve hata yapmak istemiyoruz. 1-satış yok ise veya faturaların tamamı E-Fatura ve E-Arşiv ise BS vermiyoruz.DOĞRUMUDUR. 2-Alımların Tamamı E-Fatura ve E-Arşiv ise BA vermiyoruz. DOĞRUMUDUR 3- Alımlarda aynı firmadan alınan Elektronik fatrura ve kağıt fatura toplamı (kdv hariç) 5000 TL geçiyorsa sadece kağıt faturalar için Ba bildirimi VERİYORUZ. DOĞRUMUDUR. Teşekkürler

Cevap : ÇOK Karış bir durum yok. Konu ile ilgili geniş açıklama web sayfamızda açıklandı. Açıklamayı mutlaka okuyunuz. Mevzuat daki değişiklikler güncel olarak web sayfalımız da yayımlanmaktadır. Aşağıdaki linkde bulunan yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/3648/Mevzuat-Dosya/05122022-ba-bs-aciklama.pdf 1-2--3 Doğrudur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.