Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.02.2023 09:45 (Üye) Soru : Merhabalar, BA/BS hakkında sorum olacak benim. Bankadan dekont karşılığı 5.000 TL üzeri kira ödemeleri bildirilmek zorunda mıdır? Aynı şekilde elektronik ortamda yapılan sigorta poliçelerin bildirimi de zorunlu mudur? Önceden de vardı. Ocak 2023 ile beraber yeniden gündeme geldi. Uzun yıllardır hiç bir zaman bildirimde bulunmadım. Sorun yaşamadım. Sizden net bilgi edinebilir miyim? Teşekkürler. Saygılar.

Cevap : Dekont "e-dekont " ise b formuna yazılmaz. e-Sigorta Komisyon Gider Belgesi ve e-Sigorta Poliçesi B formunda bildirilmez. Sigorta poliçeleri 15 yıldan beri bildirilmektedir. Bu gün yaşamazsınız ama Bir vergi incelmesinde sorun yaşanır. Aşağıdaki linkde bulunan yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/3648/Mevzuat-Dosya/05122022-ba-bs-aciklama.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.