Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.03.2023 16:12 (Üye) Soru : Merhabalar tek ortaklı ,tek müdürlü ltd.şirket kuruluşu yaptık ama talep etmediğimiz halde müdürler kurulu karar defteri tasdik edilip firmaya teslim edilmiştir..iptal etmek istedik ancak ticaret odası basıldığını, iptal edemeyeceklerini söylediler Müdürler kurulu karar defterini kullanmayacağız. zaten genel kurul ve müzakere defteri var kararları bu defter alarak devam edicez. müdürler kurulu defteri Basıldı ama kullanmayacağımız için hesap dönemlerinde tasdik etmemiz gerekiyor mu.yoksa kullanmayacağımız için tasdik yapmasak olur mu

Cevap : Kullanmayacağınız Müdürler kurulu karar defterini saklamanız gerekir kullanmayacağız defter için sonraki yıllarda yeniden tasdik ettirmeniz gerekmez. Genel kurul ve müzakere defterini kullanmanız yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.