Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.03.2023 08:01 (Üye) Soru : USTADIM IYI CALISMALAR SIZLERE SORUM SU 2021 YILI DEFTERLERININ TUTTUGUM VE 2022 DE DEVIR ETTIGIM KURUM MUKELLEFI OLAN BIR LTD STI NIN KANUNI TEMSILCISI SON 6 AYLIK KDV BEYANNAMELERINI DUZELTMEMI TALEP EDIYOR. BU DUZELTMEDE HEM GELIR AZALTMAMI HEM GIDER AZATMAMI ISTIYOR YANI HEM KENDI KESDIGI FATURAYI KAYITLARDAN CIKART DIYOR HEM DE ALMIS OLDUGU GIDER FATURALARINI KAYITLARDAN CIKART DIYOR BENIM BU ISLEMI YAPMAM ICIN GEREKLI TAAHHUTNAMEYI VE DILEKCEYI DE VERIYOR ILGILI VERGI DAIRESINE TELEFONDA DORDUMU SORDUM MUKELLEFTEN TAAHHUTNAME ALIN YAPABILIRSINIZ DIYOR BENIM SORUM SU BEN BU DUZELTMEYI YAPSAM MALI SORUMLULUGUM NE OLUR TARAFIMA HEM VERGI DAIRESINCE HEM DE ILERIDE DOGABILECEK INCELEME VS DURUMUNDA MALI SORUMLULUK OLUR MU VE MESLEKI SORUMLULUK NE OLUR BILGI VERMENIZI SAYGILARIMLA RICA EDERIM.

Cevap : VERGİ DAİRESİNİN VERDİĞİ BİLGİ YANLIŞTIR. KANUNSUZ BİR İŞLM TAHHÜTNAME İLE KAPATILAMAZ.SİZE ÖNERİMİZ HUKUKA UYMAYAN BU MÜŞTERİ İLE SÖZLEŞMENİZİ FESİH ETMENİZDİR. AKSİ DURUMDA MESLEKİ YAŞAMANIZ HAKKINIZDA YAPILACAK DİSİPLİN KOVUŞTURMASINDA ZARAR GÖRÜRSÜNÜZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.