Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.03.2023 08:21 (Üye) Soru : merhabalar.ben odaya üyeyim ama hiç büro açmadım ve kaşemi almadım henüz.şimdi bir şirkette çalışmaya başladım ve bu şirketin sahibi ile bir smmm şirketi kurmak istiyoruz.şirketlerin olduğu adreste 2-3 firma daha var aynı grup firma.bende bu gurup firmaların altında aynı grup bir smmm ltd.şti.açmak istesem smmm olmayan biri ile ortaklık yapabilirmiyim.birde zaten muhasebesine bakacağım şirketlerle bana ait olan odada smmm şirketi açıp faaliyete başlayabilirmiyim? teşekkürler.

Cevap : SMMM Ruhsatı olmayan kişi ile Mesleki şirket kurulamaz. Tek kişilik şirket kurabilirsiniz veya şahsi GV mükellefiyeti tesis ettirebilirsiniz. Diğer taraftan mesleki bürolar Ticaret faaliyeti yapılan mekanlar da faaliyet de bulunamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.