Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.03.2023 12:53 (Üye) Soru : Merhaba,2023 yılı için yeni muhasebesi gelen Anonim şirket mükellefim oldu. Genel kurul yapacağım. Geçen senenin mali tabloları eski mali müşavirde. Kurumlar vergisini yapacak ve kapanış kayıtlarını yapıp resmi defterleri bana verecek. Şu anda hazır değilmiş. Ben yıllık genel kurulu nasıl yapabilrim? Elimde mali veri yok. Şirket 2 ortaklı ve hissenin tamamını devredip tek ortaklı Anonim Şirket olacak.? Açıkçası nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Değerli yardım ve desteklerinizi rica ederim.

Cevap : Meslek mensubundan bilgileri almadan Genel Kurul yapamazsınız. Bu konu ile ilgili Müşteriniz Önceki meslek mensubu ile muhatap olsun .Evrakı o size getirsin. Evrak veya bilgi olmadan işlem yapamazsınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.