Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.03.2023 10:41 (Üye) Soru : Merhaba, dün bir sor sormuştum sorumun özeti, iki ayrı limited şirket ortaklık yapabilir mi şeklindeydi, cevbınızı aldım teşekkür ederim, yalnız İTO ticaret sicile soru sor sisteminden aldığım şöyle bir cevap oldu, iki limited şirket adi ortaklık kurabilir. Adi ortaklık sözleşmesi noter onaylı, oda kayıt beyannamesi, kuruluş bildirim formu imza beyannamesi dilekçe ve mersis girişleriyle birlikte tescile başvurulması gerekmektedir. Bu adi ortaklık sözleşmesini temin etmemde yardımcı olur musunuz, sizin verdiğiniz cevap ile ticaret sicilin bahsettiği ortaklık aynımıdır tam anlayamadım.

Cevap : Adi ortaklık olarak da kurulabilir. Bizim bahsettiğimiz ortaklık Tüzel kişiliği olan Yeni bir şirkettir. Bahsettiğininiz sözleşme örneği bizde yok .İnternet den araştırarak bulabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.