Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.03.2023 14:44 (Üye) Soru : Üstadım ; 1) EYT tabi olarak emekli olan personelimizi 08 nolu kod ile ile mi çıkış yapacağız. Bunu sormamın sebebi EYT li olarak emekli olup daha sonra işe giren sigortalıya % 5 prim desteği nasıl olacak şeklinde açıklama oldu . uygulama ile ilgili bir mevzuat varmı ? Devlet EYT li olarak emekli olup daha sonra işe giren sigortalının tesbiti nasıl yapacak. 2) EYT tabi olarak emekli olan personele ödenecek TAZMİNAT ile ilgili işverene kredi kolaylığı uygulaması nasıldır. ? Saygılarımla,

Cevap : 08 kod ile çıkış işe girişi de 08 kod ile muh aphbd 02 kodu ile bildiriliyor. işçi aynı işyerinde sgdpli girişi yapılır ise %5 destek alacaktır. KGF dan 6 ay ödemesiz 6 aya kadar düşük faiz ile Tazminat ödeme kolaylığı Kredisi düzenlemesi olacağı açıklanmıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.