Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.03.2023 14:52 (Üye) Soru : Sn. Danışma Birimi, Malumunuz bugünlerde EYT dolayısı ile emeklilik müracaatları var. 08 Emeklilik kodu ile çıkardığımız personeli çalışmaya devam edecek ise ertesi güne SGDP'li olarak giriş yapıyoruz.Ancak birkaç personel bizzat sgk ya gidip emeklilik müracaatı yaptığında sgk tarafından "Girişin gözüküyor. Bunu iptal ettir." denilerek SGDP girişleri iptal ettirilip sonra emeklilik müracaatları alınmaktadır. Böyle bir durumda nasıl hareket etmeliyiz. Biz mi hatalıyız?

Cevap : şimdi sıra şöyle; 1.. işçi eyt kapsamında işten ayrılmak istediğini belirtir dilekçe yazar 2.. işveren 08 kodu ile çıkış yapar 3.. işçi edevletten ya sgk dan başvuru yapar ve barkodlu evrakı işverene verir. 4... işveren barkodlu kağıtta yazan tarihten sonraki güne yarına işe giriş yapar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.