Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.03.2023 14:53 (Üye) Soru : merhaba, ltd şti de 4 tane EYT kapsamında emekli olacak personelimiz mevcuttur. bunlara 08/03/2023 (bugün) tarihi itibari ile SGK 4a işci çıkış bildirgesi verilecektir. 1 - işci cıkış kodu 08-Emeklilik dolayısı işe işten ayrılma bu kod ile cıkış yapmamız gerekiyor degil mi ? 2 - bu kişilere işçi cıkışından sonra kıdem tazmınatı ödenecek. emeklilik işlemlerini yaptıktan sonra (yaklaşık 1 hafta içerisinde) tekrar SGDP li olarak işe girişleri yapılacaktır. SGDP li olarak işe tekrar giriş yapılanların YILLIK İZİN ve YENİ KIDEM TAZMINATI HAKLARI , SGDP li olarak işe girdikten sonra oluşacak mıdır? 3 - SGDP li işe giriş yapıldıktan sonra 1 yıl dolunca , yıllık izin süreleri 14 gün olarak mı başlayacaktır? tesekkurler

Cevap : evet şimdi sıra şöyle; 1.. işçi eyt kapsamında işten ayrılmak istediğini belirtir dilekçe yazar 2.. işveren 08 kodu ile çıkış yapar 3.. işçi edevletten ya sgk dan başvuru yapar ve barkodlu evrakı işverene verir. 4... işveren barkodlu kağıtta yazan tarihten sonraki güne yarına işe giriş yapar yıllık izin hakları aynen devam edecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.