Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.03.2023 15:27 (Üye) Soru : Merhaba, kullanmış olduğumuz programda 2022 yılı kar-zarar ve devır fıslerı yapıldıktan sonra bazı faturalarda fat numarası duzeltme yapıldıgı gorumektedır. yevmıye işlemleri yapıldıktan sonra farkettık kı duzeltme yapılan fıs numaraları yıl kapanış fısınden sonra gelmektdır. sormak ıstedıgım konu beratları gonderırken yevmıye numaraları sıralı ama fısd numaralı sıralı gıtmemektedır. beratı gonderırken YIL KAPANIŞ FİŞİNDEN SONRA GELEN FİŞLERİN OLMASINDA SAKINCA VARMIDIR.BU fişler daha onceden gırılmıs ve mizanı etkılememktedır.sadede numaraları degısmıtır. cok tesekkurler.

Cevap : Bahsettiğiniz konularda fiş numaralarının yanlış olması konusunda bilgimiz yok. Ancak ; Gelir ve gider hesaplarının etkilenmemesi ve kar zararın değişmemesi halinde sorun olmayacağı görüşündeyiz. Bu bir yorumdur. Resmi görüş için GİB den bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.