Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.03.2023 11:27 (Üye) Soru : merhaba, öncelikle hepimizin başı sağolsun, sorum şu; biz tek yönetim kurullu, halka açık olmayan, ortakları aile üyeleri olan anonim şirketiz, 2021 ve 2022 yılları için genel kurul yapmak istiyoruz bu martta genel kurulda şirket karının yarısını sermayeye aktarmak yarısını ortaklara dağıtmak kararları alınacak. hükümet komiserini çağırmadan son genel kurulumuzu 2021 yılında yaptık, karı sermayeye aktarmak bir sermaye artırımı kabul edilir mi, bu kararları almak için hükümet komiserini çağırmadan genel kurul yapabilir miyiz? şimdiden cevap için çok teşekkür ederim.

Cevap : Teşekkür ederiz. Ülkemizin başı sağ olsun. Sermaye artırım kararı alınacağı için Bakanlık temsilcisi(Hükümet komiseri) bulundurmak zorunluluğu vardır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.