Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.03.2023 08:40 (Üye) Soru : Merhaba, bir müvekkilim kanser tedavisi görüyor. Bildiğiniz gibi kanser tedavisi oldukça pahalı. Müvekkilimin yapmış olduğu tedavi giderlerini gelir vergisi beyannamesinde sağlık giderleri olarak indirim konusu yapabilirmiyim? Teşekkür eder iyi çalışmalara dilerim

Cevap : Müvekkil değil "Müşteriniz" Avukatlar tarafından temsil edilen kişiye “Müvekkil” denilmektedir. SMMM ler için müşteri tabiri kullanımı daha uygun olur. GV Mükellefleri Yıllık GV beyannamelerinden GVK 89/2 Maddeye göre ;Beyan edilen gelirin % 10'unu aşmaması , Türkiye'de yapılması ve gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyeti bulunan gerçek veya tüzel kişilerden alınacak belgelerle tevsik edilmesi şartıyla Sağlık giderlerini matrah dan indirebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.