Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.03.2023 13:22 (Üye) Soru : Sayın danışman mükellefin hizmet sözleşmesini 31.12.22 tarihinde fesih ettim ve en son 12.ay kdv sini ve stopajini verdim mükellef 2023 yili için başka bir meslek mensubu ile muhasebe sözleşmesi yaptı şimdi ben 2022 yıllık beyannamesini vermek istiyorum yetkiniz yoktur diyor önceden iptal etsende süresi gelince yilligini verebiliyorduk 189 maliye ile görüştüğümde muhasebeci sözleşmeyi iptal edicek siz tek yıllık için aracılık sözleşmesi yapıcaksiniz sonra verdikten sonra iptal edeceksiniz diyor karşı muhasebeci ise sözleşmeyi iptal etmiyor ne yapmam lazım yada bu sorunu nasil çözmeliyim tskler

Cevap : Çözüm GİB söylediği gibi olacak. yeni meslek mensubu sözleşmeyi iptal etmiyor ise bizim yapacağımız bir yorum veya işlem yok. Mükellefe durumu yazı ile bildiriniz. Sorunu o çözsün.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.