Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.03.2023 11:05 (Üye) Soru : Üstadım smmm avukatlık makbuzları hangi hesapta izlenir ayrıca su elektrik ısı danışmanlık gibi hizmet alımları ana faaliyet konusunu ilgilendirdiği için hizmet alımı yaptığı için 320 satıcılar hesabında izliyorum bazı üstadlar bu hesapları da 329 altında izliyor hangisi doğrudur ana faaliyet konusu içinde yapılan tüm alım ve hizmetleri 320 satıcılar hesabında topluyorum smmm ve avukatlık 329 diğer bir ticari borç mudur sonuçta faaliyet konusuyla ilgili hizmet alımı yapıyor şirket 329 ve 336 nolu hesap ana faaliyet konusu dışında ki alım ve hizmetleri kapsamıyor mu bu konuda ki cevabınızı bekliyorum.İyi çalışmalar...

Cevap : Avukatlık hizmeti gideri ,760 hesaba kayıt edilir. Faaliyet "giderleri " ile ilgili borçlanmalar 329 hesap da takip edilir. Faaliyet ile ilgi "mal alışları " borçlanmaları 320 hesap da takip edilir.336 hesap kullanılmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.