Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.03.2023 13:10 (Üye) Soru : Merhaba, 7440 Sayılı Yapılandırma Kanuna İstinaden Ödenmeyen bağ-Kur Borçları Silinecek mi ? Eskiden Silinen Bağ-kur Borçları ise Yapılandırma kapsamında Geri Alınırken Eski Bağ-kur priminden alınabilecek mi?

Cevap : Kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlarla, tarımda kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlardan, SGK’ya kayıt ve tescilleri yapıldığı hâlde prim borcu bulunanların, prim borçlarını ödememeleri veya yapılandırmamaları hâlinde sigortalılıklarının durdurulması ve durdurulan sürelerin sigortalılık süresi olarak değerlendirilmemesi ile bu sürelere ilişkin Kurum alacaklarının takip edilmemesi, daha sonradan ise bu dönemlere ilişkin borçlarının ödenerek ihya edilmesi ile ilgili düzenlemelere bu Kanunda yer verilmemiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.