Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.03.2023 13:30 (Üye) Soru : EYT kapsamında 1993 girişli olduğum için emeklilik hakkı kazandım.06.03.2023 tarihinde E-Devlet üzerinden SGK ya müracat edip emeklilik işlemlerimi başlattm. Nisan ayında bağımmsız olarak çalışmaya devam edeceğim. (yani ofis açmaya karar verdim)Sorum şu üstad: Henüz emeklilik işlemi tamamlandığına dair SGK dan tarafıma resmi bir yazı gelmedi. Emeklilik işlemi tamamlanmadan ofis açtığımda Otomatik olarak bağkura aktarılıp aktif sigortalı olarak prim ödemeye devam eder miyim? Emeklilik hakkımı kaybeder miyim. (28 yıl ve 6.218 gün sigortalı olarak prim ödedim)Teşekkürler

Cevap : Emeklilik dolayısıyla çıkışınız yapılmış ve barkodlu evrakınızı almışsınız Artık SGDP lisiniz. 4b kapsamında çalışmaya başladığınızda ise sgdp olmadığından bağkur tahakkuk etmeyecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.