Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.03.2023 13:18 (Üye) Soru : Sayın İlgili, KONU: SGK İŞYERİ ADRES DEĞİŞİKLİĞİ hk. - Şahsıma ait olan S.M.M.M. ofisimi İstanbul ilinde başka bir ilçeye taşıyacağım. Mevcutta adresimin bağlı olduğu PENDİK SGK MERKEZİNE bağlı bir çalışanım vardır. Yeni adresimin bağlı olduğu SGK merkezi ise MALTEPE SGK MERKEZİ 'dir. Vergi dairesi adres değişikliği yoklaması tutulduktan sonra SGK 'ya sadece adres değişikliği dilekçesi vermem yeterli midir?.. Yoksa yeni SGM 'de yeni bir dosya açıp, eski yere bağlı olan işçime çıkış verip yeni dosyam üzerinden yeni işe giriş bildirgesi yapmam gerekiyor mu?.. Tüm bu tereddütler göz önüne alındığında SGK adres değişikliği ile ilgili tam bir yol haritası rica ediyorum.

Cevap : SGK adres değişiklikleri arasında yer alan şehir içi ve şehir dışı adres değişiklikleri için hazırlanması gereken bir adet dilekçe bulunur. Ancak e-SGK sistemi ile de SGK’ye gitmeye gerek olmaksızın başvuru yapılması mümkündür. E-SGK sisteminden adres değişikliği bildirimi giriş ekranında sizden istenen bilgiler şunlardır: Kullanıcı adı Şifre İşyeri şifresi Güvenlik kodu bilgilerini karşınızdaki ekrana yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.