Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.03.2023 15:29 (Üye) Soru : Merhaba, Yıl içinde 3 iş değiştirmiş olan ve değiştirdiği 2 şirkette ücretinden gelir vergisi kesilip son işyerinde firma yabancı olması ve gelir vergisinden muaf olması sebebi ile gelir vergisi kesintisi yapılmamış olan bir kişinin 3 işyerinin ücret toplamı 880.000'i geçmektedir. ücretinden dolayı gelir vergisi beyannamesi verecek olan bu kişinin 3.işyerinden gelir vergisi ödenmemiş olması vergi yükünü arttıracağı için istisna olarak nasıl gösterilmelidir. Bilgi vermenizi rica eder , iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Vergi yükünü artıracağı için özel bir istisna düzenlemesi yok. 3 işverenden elde edilen ücret gelirleri toplanarak beyan edilir. .Hesaplanan vergiden kesilen vergiler mahsup edilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.