Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.03.2023 10:56 (Üye) Soru : merhaba Nace kodu:869006 (FİZYOTERAPİ HİZMETLERİ (TIP DOKTORLARI DIŞINDA YETKİLİ KİŞİLERCE SAĞLANAN FİZYOTERAPİ, ERGOTERAPİ VB. ALANLARDAKİ HİZMETLER) (HASTANE DIŞI) faliyet kodu ile hastane dışında verilen hizmet serbest meslek faliyeti kapsamına girermi acaba - işi yapacak olan kişi doktor değilidir.4 yıllık üniversitelerin “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” bölümlerinden lisans derecesi ile mezundur. -Ayrıca türkiyedede fizyoterapistlerin bağlı olduğu bir meslek odası da yoktur. aynı soru diyetisyenler içinde geçerli onlarda serbest meslek kapsımına girermi acaba teşekkürler.

Cevap : Sorunuzdaki her iki meslek içinde DBS den Serbest Meslek kazanç defteri tutulacak. Mesleki Oda olacak diye bir zorunluluk yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.