Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.03.2023 10:47 (Üye) Soru : Yeni 7440 kanun ile firmalara faturasiz alinan malların beyanı icin de af gelmiştir Bir firma elinde bu sekilde yaklasik 4 milyon stok malzeme olduğu ve bunu beyan etmek istediğini söylemiştir Firma demir çelik imalatı yapmaktadır herhangi sahte işi yoktur ve imalathanesi büyük oldugu icin söylediği Stoklar her zaman isyerinde mevcuttur Ancak tabi bu söylenen faturasız mal gercekten stokta varni hangisi bu mallar veya fazla kar çıktığı icin bahanemi yapmaktadır bilemeyiz Firma ya ilgili bildirim ile ilgili gerekli imzaları alip 4 milyon stok beyani yaptığımızda bu işlem nedeniyle ileride mali müşavir ile ilgili bir sorumluluk dan söz edilebilir mi? Teşekkürler

Cevap : Müşterinizin özel durumu için yorum yapılmaz. Stok beyanı, matrah artırımı için Meslek mensubunun sorumluluğu olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.