Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.03.2023 11:03 (Üye) Soru : Merhaba. Yeni bir mükellef ile anlaşma yaptım. Vergi dairesi açılış işlemlerini gerçeklleştirdim. Sözleşme girerken mükellefin eski mükellefiyetinden dolayı eski mali müşavir ile sözleşmesi bulunuyor. Mali müşavir ile görüşme sağladığında sözleşmeyi iptal etmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine ismmmoyu aradım danışma hattı bana mükellefin noterden ihtar çekmesi gerektiğini söyledi. Sözleşme iptal işlemlerinin uzun süreceği için yaklaşan mükellef ceza ile karşılaşmaması için beyanname döneminde ek sözleşme girerek beyannameyi verebilirmiyim? Bu durum bana mesleki açıdan problem yaratır mı ? Teşekkür ederim.

Cevap : Bu problemi siz değil Müşterinin çözmesi gerekir. Müşteri neden eski meslek mensubunu bıraktı ? borcunu mu ödemedi ? Etik olarak Diğer meslek mensubu ile sorun çözülmeden sözleşme yapmanız yanlış olur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.