Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.03.2023 09:31 (Üye) Soru : günaydın,7440 sayılı yasada sormak istediğim bir soru var; yıllara sari inşaat işimiz 2022 yılı da bitti geçici vergi beyannamesinde mahsup yaptik,son dönem 2022 yılı gelir vergisi beyannamesinde yıllara isden dolayı stopaj iadesi doğacak ,( 2022 yılı gelir vergisi matrah arttırımı yapacağız ) biz bu iadeyi, alabiliyor muyuz bir sınırlama var mı ? ikinci sorum üstat stopaj iade alacağımızı stok affına başvuru yaptığımızda çıkacak vergiyi stopaj iade alacağımıza mahsup imkanı olur mu ... Tesekkurler cevabınız için

Cevap : 2022 Yılı yıllık beyanname verildikten sonra hesaplanan vergiden kesilen vergiler elbette mahsup edilir. 2022 yılı içinde matrah artırımı yapmanıza bir engel yok. VD den olan alacağınızı her çeşit vergi borcuna mahsubu mümkündür.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.