Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.03.2023 13:47 (Üye) Soru : merhaba, çocuk kıyafetlerı satan ltd şti de mart/2023 de 3 kişiye EYT kapsamında işçi çıkışını vermiştik. bu kişiler emekli olduktan sonra, aynı işyerinde çalışmaya devam edecekler. 21 mart 2023 perşembe günü, işe başlangıç tarihi 4 nisan 2023 olarak şekilde SGDP işçi giriş bordrosu yaptık. evrakı da işverene teslim ettik. fakat işveren işçinin 4 nisan degıl 14 nisanda tekrar işe başlayacagını bana ilettigini söylüyor. ve derhal bu kişilerin işe giriş bildirgelerinin iptallerini istiyor. 1- ben 21 martta oluşturdugum, işe başlangıç tarihini 4 nisan olarak yazdıgım SGDP işe giriş bildirgelerini, 4 nisanı beklemeden , bugün itibari ile iptal edebilirmiyim? 2 - 23 nisanda verdigim işe giriş bildirgelerini bugun iptal edersem bir cezası olur mu ? 3 - işe giriş bildirgelerini iptal edip , 24 nisanda yeniden aynı kişiler icin, işçi giriş bildirgesi verirsem, işveren SGDP İŞVEREN %5 SGK indirim desteginden yararalanabilir mi ? yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederim.

Cevap : İşe giriş te işten çıkışta 24 saat içinde iptal edilebilir. ayın 4 ünde işçi işe gelmemiştir deyip iptal yapabilrsiniz. Dilekçe ile kuruma bilgi verip iptal de yapabilrsiniz.Bir uzama olmaz ise destekten belirttiğiniz tarihlerde yararlanamazsınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.