Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2023 12:28 (Üye) Soru : merhaba, çok özür dileyerek bugunku soruma ek bir soru sorabilirmiyim? yardımlarınız ve sabrınız ıcın gercekten cok tesekkurler. 1 - ben 21 martta oluşturdugum, işe başlangıç tarihini 4 nisan olarak yazdıgım SGDP işe giriş bildirgelerini, 4 nisan günü mesai saatleri icinde iptal edersem , dogru işlemi yapmış olurum ? herhangi bir cezaya kalmamış olurum degil m? 2 - ayrıca bu kişiler EYT icin 21 mart gunu SGK dan cıkmışlardı. bu kişilere 4 nisanda SGDP SGK işci giriş bildirgeleini iptal ettikten sonra, 14 nisanda işe başlayacakları şekilde, yeniden aynı kişiler icin, işçi giriş bildirgesi verirsem, işveren SGDP İŞVEREN %5 SGK indirim desteginden yararalanabilir mi ? 3 - 1 aylık süre icinde, AYNI KİŞİLER İCİN hem SGDP işci girişi yapıp , sonra bunu iptal edip , sonra tekrar SGDP işci girişi yaparsam İŞVEREN SGDP SGK % 5 İNDİRİM-DESTEK konusunda bir sorun olmaz degıl mi ? yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederim.

Cevap : sigortalı işe giriş bildirgelerinin, işe giriş tarihini takip eden ilk iş günü 23.59'a kadar elektronik ortamda iptal etme imkânı bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.