Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2023 10:33 (Üye) Soru : merhaba, e-deftere tabi ltd.şti de bagımlı calışan bir smmm yim. firma beyannamelerini, şirket şifreleri ile bdp den düzenleyip gönderiyoruz. EYT kapsamında emekliligimi verip, işyerimden ayrılıyorum. 1 - şirket yeni bir mali müşavir ile anlaşıncaya kadar, kendi şifreleri ile , beyannamelerini yapıp - SMMM alanını boş bırakarak KDV - MUH-SGK beyannamelerini onaylayabilir mi? 2 - bunun yasal bir cezası olur mu ? tesekkurler

Cevap : Benzer sorunuz daha önce yanıtlandı. Aynı soruyu tekrar, tekrar sormak ile değişik yanıt verilmez. Bağımlı çalışan meslek mensubu ayrılması halinde yeni bir bağımlı çalışan istihdam edilir veya Serbest çalışan bir meslek mensubu ile anlaşılır. Beyannamede ilgili alan boş bırakılmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.