Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2023 15:56 (Üye) Soru : 2023 yılı için defterini başka bir meslek mensubuna veren ticari faaliyette bulunan mükellefimizin aralık kdv ve muht. beyannamesi verildikten sonra sözleşmesini 10.01.2023 fesh edildi. 2022 yılı yıllık gelir beyannamesi bizim sorumluluğumuzda olduğundan beyannameyi göndermeye çalıştığımızda hata mesajı olarak ''2*********4 TC kimlik numaralı mükellef için beyanname/bildirim gönderme yetkiniz bulunmamaktadır.'' veriyor. Bu sistemsel bir durum mudur? Yada bu durumda ne yapmamız gerekir? Bilginizi rica ederiz

Cevap : Sistem hatası değil. Yeni meslek mensubu müşteri ile yaptığı Gib sözleşmesini iptal edecek Sizin beyannameyi gönderebilmeniz için GİB den ARACILIK SÖZLEŞMESİ YAPACAKSINIZ. Beyanname gönderildik ten sonra GİB sistemi sizin Aracılık sözleşmenizi otomatik olarak iptal edecek. Yeni meslek mensubu yeniden ARACILIK VE SORUMLULUK SÖZLEŞMESİ yapacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.