Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.03.2023 09:59 (Üye) Soru : Merhaba üstadım. 3 ortak bir anonim şirketin 1 ortağına ulaşılamıyor. Firma hem bürokrasiye hem de yüksek tasfiye ve genel kurul harçlarına muhatap olmak istemiyor. Açıkçası firmayı gözden çıkarmışlar. Bu saatten sonra vergi beyannamelerini vermeyip en azından vergi dairesinde resen kapanış olması durumunu soruyorlar. Bildiğim kadarıyla 3 ay beyanname vermeyince vergi dairesi resen kapatıyor. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

Cevap : Bahsettiğiniz Mükellef ile Sözleşmelerinizi tek taraflı fesih etmediğiniz sürece beyannameleri vermek zorundasınız. Sözleşmeleri fesih etmeniz halinde beyanname verme yükümlüğünüz ortadan kalkar. Resen kapanma konusunda VD ile görüşünüz Bürokratik işlemler konusunda bilgimiz yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.