Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.03.2023 12:41 (Üye) Soru : merhaba, sanırım rakam tam cıkmıyor. ben 18 nolu alandaki , 4857 SK kanunundan bahsetmıyorum. Ben onun dışında SGK-SGDP İşe Giriş Bildirgesi 19 Nolu alanında , 6356 SK gereğince belirlenen sigortalının GÖREV KODU veya 2821 SK geregince belirlenen sigortalının GÖREV KODU alanı mevcut. Firma olarak biz ve 4-a sgdp lı Çalışanlarımız NORMAL SGK dışında, özel yasa yada kanunlara tabi degiliz. 1 - işe giriş bildirgesi düzenlenirken bu kısmı boş olarak mı geçmeliyiz? (NOT:Sistem boş olarak geçmeye izin veriyor.) 2 - yoksa oradaki , açılan alt başlıklardan birini tercih etmek zorunlu-mecburi midir? tesekkurler

Cevap : Cevaplarda defaten yazıldı ama kısa açıklayalım eğer sendikalı çalışanınız yok ve başkaca kanuna tabi 19 satırda sayılan tabi değil iseniz boş geçiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.