Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.04.2023 10:13 (Üye) Soru : Merhaba, EYT Kapsamında emekli olarak çıkışı yapılan personelin aynı gün de Emekli girişi yapılmıştır(Pazartesi) Giriş ve Çıkış 20 gün önce yapıldığı için sistemden işlem yapamıyoruz. Bu konu ile ilgili nasıl bir yol izlenmesi doğru olur? Mart ayında yapıldığı için bildirgesi henüz verilmedi, çıktığı gün çalışmamıştır olarak Çıkış bordrosunda eksik gün bildirebilir miyiz? Yoksa Giriş-Çıkış aynı gün olduğu için Bordroda aynı günü 2 gün SGK olarak hesaplanıyor. Saygılarımla

Cevap : eyt ile emeklilik islemleri tekrar calisma soz konusu ise ise 1. o8 kod ile cikis yapilir. 2. isci e devletten emelilik basvurusu yapar barkodlu kagidi isverene verir 3. ertesi gun 08 kod ile ise giris yapilir isten cikis ile ile ise giris arasinda bir gun olmalidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.