Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.04.2023 14:17 (Üye) Soru : Merhaba, 31 Mart 2023'de büromu kapattım. Müşterilerime de 31 Mart 2023'e kadar hizmet vermek üzere anlaştım. Bugün Mart beyannameleri ile 2022 kurumlar vergisi beyanlarını vermek için e beyanname sistemine giriş yapmak istediğimde giriş yapamadım. Vergi dairesi sicil servisi ile görüştüğümde de "Sistemin kapatıldığı. Bu gibi durumlar için odamız ile görüşmemiz gerektiği odamızın yol gösterebileceği" söylendi. Odayı aradığımda da ısrarla vergi dairesi ile görüşün dendi. Mart beyannamelerini verebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap : Konun Oda ile ilgisi Yok. Sistem kapandığı için Beyannameleri veremezsiniz. Beyannameleri başka bir meslek mensubu gönderebilir. Başka yol ve yöntem yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.