Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.04.2023 09:32 (Üye) Soru : Merhabalar, Ltd şirketim tasfiye oldu. Tasfiye Giriş Beyannamesi verildi. 1.tasfiye dönemi beyannamesini verirken geçmiş yıl gelir tablosu ve bilançoya 2021 yılı gelir tablosu ve bilançoyu mu yazacağım yoksa tasfiye giriş beyannamesindeki gelir tablosu ve bilançoyu yazacağım. Birde tasfiye sonu beyanında da 2022 yılında iki tane kurumlarım var tasfiye giriş ve tasfiye dönemi hangisinin gelir tablosu ve bilançosunu yazacağım. Bana mantık olarak son onaylanan beyanın verileri yazılacak gibi geliyor ama teyit almak istedim sizden.

Cevap : 1.tasfiye dönemi beyannamesini verirken geçmiş yıl gelir tablosu ve bilançoya 2021 yılı gelir tablosu ve bilançoyu bilgileri yazılacak. Kapanış kayıtları sonunda oluşacak Mali tablolar Tasfiye sonu beyannameye eklenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.