Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.04.2023 11:37 (Üye) Soru : Merhaba, Döviz Pozisyon Raporu ile ilgili sorularım ektedir. Şimdiden teşekkür ederim. 5 Milyon TL ve üzerinde olan müşteriler Özet Döviz Pozisyon Raporu’nu hey ayın kaçıncı gününde bildirilecek? Son gün 14 Nisan mıdır? 5 Milyon TL ve üzerinde kredi çekenler yani kredi borcu olanlar mı bildirecek? Sadece Tüzel kişiler mi bildirecek, Şahıs firmaları bildirmeyecek mi? hangi elektronik ortamda bildirim yapılacaktır? Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.

Cevap : Konu ile ilgili yayımlanmış tebliği veya sirkü olmadığı için formatın doldurulması hakkında bilgimiz yok. Bilgi için merkez bankasından yardım alınız. Ancak; Bu formun doldurulamayacağı konusundaki Türmob yazısını aşağıdaki link den inceleyiniz. https://www.turmob.org.tr/haberler/709bce3b-a9bc-478a-a746-3523f7a2a4ef/t-c--merkez-bankasi-tarafindan-istenen--ozet-doviz-pozisyon-raporu-nun-verilmesi-mumkun-degildir
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.