Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.04.2023 10:24 (Üye) Soru : Merhabalar, daha önce sorduğum bir soruya ilişkin verdiğiniz cevap için teşekkür ederim, fakat zannedersem sorum yanlış anlaşıldı. Bu sebeple tekrar sormak istedim. A grubu turizm seyahat acentası efaturalırını tl olarak kendisi düzenlemektedir. Yurtiçindeki bir müşteri ödemesini euro yapacağı için faturanın euro cinsinden düzenlenmesini istemiştir. Bu faturanın firma tarafından düzenlenmesine ilaveten, SMMM olarak bizim düzenleyeceğimiz başkaca bir ek belgeye ( bu firma euro olarak fatura düzenleyebilir belgesi adı altında veya başkaca bir isimle düzenlenen bir belge var mıdır) ihtiyaç vardır mıdır. Başka bir kurumdan bu tarz bir belge gerekli midir? Tekrar teşekkürler.

Cevap : Sorunuz anlaşılmış ve gerekli cevap verilmiştir. Fatura düzenlemesin de SMMM nin ilgisi nedir? SMMM nin konu ile ilgili bir belge düzenlemesi söz konusu değil. Fatura düzenlemesinde başka kuruma bilgi verilmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.