Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.04.2023 09:45 (Üye) Soru : Merhaba, 2022 Yılında ayrıldığımız müşterimizin Kurumlar Vergisi Beyannamesini sisteme gönderdigimizde " vergi kimlik numaralı mükellef için beyanname/bildirim gönderme yetkiniz bulunmamaktadır " hatası alıyoruz. Aracılık gırmeye kalktığımızda ise " Vergi numaralı mükellefe ait merkez veya hepsi olarak başka meslek mensubu tarafından girilmiş geçerli bir sözleşme sistemde mevcut.Bu durum için vergi dairesine başvurunuz." hatası almaktayız. 2022 Yılı için Kurumlar Beyannamesini gönderemıyoruz nasıl bır yol izlemelıyız.

Cevap : Yeni meslek mensubu Gib deki sözleşmesini iptal edecek, siz ARACILIK SÖALAŞMASİ YAPACAKSINIZ. Beyannameyi gönderdikten sonra Aracılık sözleşmesi otomatik olarak iptal olmaktadır. Daha sonra yeni meslek mensubu GİB sözleşmesini yeniden girecek.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.