Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.04.2023 16:24 (Üye) Soru : Merhaba , Gümüş takı alıp gümüş kolye olarak satış yapmakta olan bir firmamız var . Gül dalını işleyip kolye yapmaya başladı . İplikli bileklik ve iplikli ahşaptan kolye olacak. Ve küpe de yapacak . Ahşap olarak Kdv oranı nedir acaba? Küpeye gümüş yada metal parça takarsa Kdv oranı ne olur? Net bir bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim . İyi çalışmalar dilerim.. Teşekkürler..

Cevap : Bahsettiğiniz ürünlerin tesliminde % 18 oranında KDV uygulanır. KDV ORANI Güncel KDV oranları için Web sayfamızdaki mevzuat / pratik bilgilerde (vergi) bölümünde bulunan linkde ki listelerden yararlanınız. Bahsettiğiniz teslim için (I ) (BİR) sayılı listede ise ; % 1 , ( II ) (İKİ) sayılı listede ise; % 8 her iki listede de yoksa genel oran olan % 18 uygulanır
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.