Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.04.2023 08:49 (Üye) Soru : İyi günler ocak ayında işletme defteri mükellefi için 1.1.2023 itibarı ile basit usule geçiş başvurusu yapmıştık. Yeni sonuçlanmış. Defter beyan sisteminde 11.4.2023 tarihinden itibaren basit usul gözüküyor. KDV, muhtasar, geçici vergi ve yıllık gelir vergisi 31.12.2022 terk gözüküyor. Bu durumda mart ayı için KDV ve muhtasar beyanname, geçici vergi beyannamesi verecek miyim? Defter beyanda değişikliği onaylarsam 1.1.2023 ten itibaren işletme defteri kayıtları silecek. Yeniden mi girmem lazım? Ocak şubat KDV beyannamelerini vermiştim. Onlarla ilgili bir şey yapmam gerekiyor mu?

Cevap : Mart ayı için KDV ve muhtasar beyanname, geçici vergi beyannamesi verilmesi gerekir. Bürokratik işlemler konusunda VD den bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.