Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.05.2023 08:54 (Üye) Soru : Sayın Danışmanımız , İkili bir amatör tyatro ekibi, özel tyatro salonlarından misafir tyatro sunucusu olarak kiralamakta kendi oyun biletlerimizi oyun güne kadar çeşitli platformlarda ve tyatro gişesinden biletlerimizi satmaktayız. Birimiz 823002 nace kodu ile mükellefiyetimizi işletme esasına göre ev adresimizi göstermek sureti ile tesis edebilirmiyiz. Böyle olursa belge düzenimiz nasıl olmalı? Biletler oyun gnü Muhtelif alıcılar olarak e arşiv fatura % 18 olarak kesilebilrimi. Vergilenmemiz ve belge düzenimiz hakkında bilgi verirmisiniz. Kolay Gelsin.

Cevap : Ev adresini işyeri adresi olarak gösterilmesi konusunda VD den bilgi alınız. Bize göre böyle bir işlem olmaz. Ticari kazanç mükellefiyeti tesis ettirilir. Muhtelif müşteriler diye fatura düzenlenmez. Giriş Bileti düzenlenecek.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.