Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.05.2023 15:35 (Üye) Soru : Merhaba kolay gelsin. İşyerimizde sigortalı çalışanın meslek kodu giriş yapılırken verilmiş ancak daha sonraki meslek kodu güncellemelerinde değişiklik olmuş.bundan sonraki dönemler için işe giriş bildirgesinden güncelleme yapıp meslek kodunu düzeltmemiz yeterli oluyormu yoksa dilekçe ile sgk ya bilgi vermemiz gererkiyormu. Tekrar ediyim geriye dönük düzeltme istemiyoruz bundan sonraki dönemler için düzelme yapılacak. iyi çalışmalar dileriz.

Cevap : Öncelikle Sigortalı İşe Giriş ve İşten Ayrılış Bildirgeleri uygulaması üzerinden e sgk şifresi ile sgk işe giriş sistemine giriş sağlayın. Buraya girdikten sonra İşe Giriş Bildirgesi Güncelleme menüsüne girin. Ardından meslek kodu güncellemesini yapmak istediğiniz kişinin T.C. numarasını yazarak Sorgula butonuna basarak güncelleme yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.