Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.05.2023 09:22 (Üye) Soru : 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ile 2016/2017/2018/2018/2020 yılları için Kurumlar Matrah artırımı başvurusu yapıp, tahakkuk eden vergileri hiç ödemediği için Kanundan yararlanamayan LTD ŞTİ , (fakat bıroncekı yasaya ait matrah artırım borcu devam edıyor) şimdi yeniden 7440 ıle artırım yaptıgında, daha onceki yıllar için yansıtılmıs olan borçlarla ilgili kaldırılma gibi bir durum var mıdır,yok sa hem onun hem bu artırımın vergılerı odenmesı mı gerekır

Cevap : Önceden matrah artırımı vergisi ödenmemiş ise VD gecikme zammı ile tahsil eder. Borç ortadan kalk maz.Matrah artırımından yararlanmamış OLUR. 7440 sayılı yasaya göre yeniden matrah artırımı yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.