Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.05.2023 15:06 (Üye) Soru : SELAMLAR İYİ ÇALIŞMALAR DAHA ÖNCE VERMİŞ OLDUĞUNUZ CEVABA İSTİNADEN SORUYORUM 7) Merhaba pastane ve börekçilerin faaliyetlerine göre uygulanacak kdv oranı nedir. iyi çalışmalar. (15.05.2023 13:29) Ürettikleri mamulleri Pastanede / börek salonunda tüketilir ise KDV Oranı % 8 , Paket olarak satılması halinde ise % 1 oran uygulanır. BU UYGULAMA PAKET SERVİSİ YAPAN KEBAPÇI VE BÜFE LER İÇİNDE GEÇERLİMİ TŞK

Cevap : LOKANTA , KEBAPCI VE PİDECİ İÇİN (YEMEK) PAKET SERVİS İÇİN UYGULANACAK KDV ORANI % 8 DİR. BÜFELERDE SICAK YEMEK DIŞINDAKİ PAKET SATIŞ İÇİN ORAN % I DİR BURDAKİ AYRINTI "SICAK YEMEK"DİR. KDV ORANI Güncel KDV oranları için Web sayfamızdaki mevzuat / pratik bilgilerde (vergi) bölümünde bulunan linkde ki listelerden yararlanınız. Bahsettiğiniz teslim için (I ) (BİR) sayılı listede ise ; % 1 , ( II ) (İKİ) sayılı listede ise; % 8 her iki listede de yoksa genel oran olan % 18 uygulanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.