Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.05.2023 11:09 (Üye) Soru : Merhaba şirket 2 yılıdır gayri faal bir firmadır. 2018-2019- 2020 yıllarında da ciroları yıl bazında 200.000 tl geçmemektedir.(şirket tesisat ve kombi kazan bunların parçalarının satışını yapmaktadır) vergi levhasında faaliyet kodu açıklaması -DEMİRDEN VEYA ÇELİKTEN MERKEZİ ISITMA RADYATÖRLERİ, MERKEZİ ISITMA KAZANLARI (KOMBİLER DAHİL) İLE BUNLARIN PARÇALARININ TOPTAN TİCARETİ 'dir. buradaki sorum demir çelik imal ve ihraç ve ithal edenler e-irsaliye geçişs zorunluğu vardır. (şirket imalat ,ithalat ve ihracaat hiç yapmamıştır.) b e-fatura mükellefide değiliz bu uygulama dahil miyiz değilmiyiz kararsız kaldım iyi çalışmalar

Cevap : Bu mükellefler; (Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti) ciro sınırlaması ve e-Fatura kullanma zorunluluğu olmaksızın 01/07/2022 tarihinden itibaren e-irsaliye ve e-fatura kullanacaklardır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.