Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.05.2023 14:08 (Üye) Soru : Avukat olan mükellefimiz için 2022 yılı gelir vergisi mahsup (kesinti yoluyla ödenen vergilerden doğan iade) talebinde bulunduk. Geksis kontrol raporunda smk kesintisi- muhtasarda uyumsuzluk çıktı. Smk muhtasarda bildirmeyen firmanın mali müşaviri kesilen ser.mes.makbuzları için düzeltme beyannamesi vermek istemiyor. Kendi tutarları için terkinde bulunmamızı istemektedirler. Bu gibi bir durumda nasıl bir yol izlenir. Bilginizi rica ederiz.

Cevap : Düzeltme beyannamesi vermeyen firmayı bağlı olduğu VD ne şikayet ediniz. Şikayet etmeden önce İlgili firma sahibi veya yetkilisi ile görüşünüz. Düzelteme yapılmaması halinde firmayı şikayet edeceğinizi bildiriniz. Görüştüğünüz kişiden de olumsuz yanıt alırsanız .Şikayetiniz yapınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.