Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.05.2023 13:07 (Üye) Soru : Tekrar merhaba, biraz önce sorduğum soru ve gelen cevap aşağıdadır. Verilen cevaptaki işkur kaydını zaten yaptırmıştık ve ne olur ne olmaz diye önceki gün tekrar aktif olduğunun teyidini ve belgesini almıştık. Dolayısıyla işkur kaydı var. Başka bir neden olabilir mi?.. Soru: Merhaba, 1975 doğumlu bir kadın işçi istihdamı için "Yasal Dayanak: 4447 sayılı Kanunun Geçici 10 uncu maddesi" kapsamında işçi ve işveren şartları taşıdığı halde SGK potansiyel teşvik sorgulama ekranında teşvik çıkmıyor. İşe alınacak kişinin 48 yaşında olması yada farklı bir atladığımız bir husus var mıdır?.. Teşvik neden çıkmıyor olabilir. Teşekkür ederim. Cevap:Sayın, İşkur kaydını kontrol ediniz. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi

Cevap : İşkur mesleki belge ile eğitim durumu tanımlamada olan hatalar yüzünden belge uyuşmazlığı yaşandığına ilişkin çok itiraz gelmektedir. Eğitim durumu hatalımı veya diğer bilgiler hatalı mı diye kontrol etmeniz için belirtmek istedik.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.