Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.05.2023 12:18 (Üye) Soru : 7440 sayılı kanuna göre mayıs ayında stok artırım talebini yapmış bulunmaktayız. Uzatmayla birlikte ödeme süresi 31.07.2023 tarihine kadar ödenecektir. soru: mayıs ayında kayıtlara aldığımız stoğumuzu 7.ayda ödesek dahil kullanabilcekmiyiz? 2.soru: ödendiği ayda mı kdv indirim konusu yapılmalı

Cevap : Uzatma ile ilgili olarak, 7440 Sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin ikinci fıkrası kapsamında kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan emtia, makine, teçhizat ve demirbaşlarını 31/5/2023 tarihine kadar fatura düzenlemek ve her türlü vergisel yükümlülüklerini yerine getirmek suretiyle kayıtlarını düzelten mükelleflerin, beyan ve ilk taksit ödeme süreleri ile takip eden taksitlerin ödeme sürelerinde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. İNDİRİM ÖDEMENİN YAPILDIĞI AY YAPILIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.