Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.05.2023 10:47 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER ; GERÇEK VERGİ MÜKELELFİ OLAN (2.SINIF ) BAKKAL MÜKELLEFİM DÜKKANINI KAPATIYOR ELINDE YÜKLÜ MİKTARDA TEKEL STOĞU VE MAL MEVCUTTUR.İLGİLİ MALLARIN ÇIKIŞINI MUHTELİF MÜŞTERİLER DİYEREK 11111111111 OLARAK CIKIS YAPMAMIN SAKINCALI BİR YÖNÜ VAR MIDIR ? TEKEL CIKISLARINI (0) DİGER CIKISLARI KENDI VERGİ ORANLARINDA YAPACAGIM.YOKSA KİŞİNİN KENDISINE FATURA ETMEM MI DOĞRU OLUR ?ASLINDA YAPILAN CIKIŞLARA BELGE DÜZENLENMEDİĞİ İÇİN MUHTELİF MÜŞTERİLER OLARAK KESİLMESI KANAATİMCE DAHA DOĞRU OLUR .CEVPALARINIZ İÇİN TESEKKUR EDERIM.SAYGUILARIMLA

Cevap : FATURA GERÇEK ALICIYA VEYA KENDİSİNE DÜZENLENİR. HAYALİ KİŞİLERE VEYA MUHTELİF MÜŞTERİLERE FATURA DÜZENLENMEZ. TEKEL ÜRÜNLERİ İÇİN KDV HESAPLANMAZ.ÖZEL MATRAH OLARAK KDV BEYANANMESİNDE BEYAN EDİLİR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.